Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie. Dlaczego? Było o tym w  poprzednim WPISIE. Teraz chcę Wam pokazać jak to wygląda w praktyce.
Krzesło miało być pomalowane czerwoną farbą akrylową. Malowałam już kiedyś  tą farbą i tym kolorem krzesło z ozdobnym oparciem. Pod spód dałam biały primer i nie pamiętam ile warstw farby czerwonej, ale było tego sporo. Tym razem jako pierwszą warstwę nałożyłam primer w kolorze szarym. Utworzył na powierzchni szczelną i trochę chropowatą warstwę. Może nie tyle chropowatą, co raczej niezbyt gładką. Producent pisze, żeby dać dwie warstwy podkładu, ale ponieważ nie widziałam żadnych prześwitów, zaczęłam malować czerwoną farbą.
Pierwsza warstwa dała prawie pełne krycie – widać to na filmiku. A czerwony kolor jest wredny, lubi robić prześwity i czasami trzeba naprawdę się natrudzić, żeby było pełne pokrycie. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (i odczekaniu przez wskazany przez producenta czas) pomalowałam drugi raz i było po robocie.
Z tego co wiem, już wkrótce będzie można kupić farby podkładowe w kilku kolorach. Wtedy będzie można łatwo dopasować kolor podkładu do koloru farby.

video
play-sharp-fill

2 komentarze

 1. Dzien dobry,
  Chce pomalowac fronty kuchenne Bodzio z aluminiowym obramowaniem – jakby pani do tego podeszla? Z primerem czy bez? Czy byloby istotne zeby dotrzec primerem pomiedzy plyte a obramowanie, bo wtedy bedzie sie farba lepiej trzymac pomiedzy aluminium a plyta?
  Z tego co widze to bardzo malo farby jest na walku na tym filmie, wiec moze mozna je pomalowac bez zdejmowania z szaf? Myslałam, zeby ominac boki ale moze to nie jest dobry pomysl. Chetnie sie dowiem co pani o tym sądzi. Pozdrawiam 🙂

  Anna
  lip 28, 2023 Odpowiedz
  • Zacznę od końca. Fronty trzeba zdjąć z korpusów, usunąć z nich okucia (uchwyty, zawiasy), porządnie umyć, lekko przeszlifować, zetrzeć pył i dopiero malować. Bez zdejmowania ich z korpusów wyjdzie niechlujnie i wcale nie będzie łatwiej. Bo trzeba by te zawiasy omijać (albo okleić taśmą), malować na drabince, z rękoma w górze. Szlifowanie w tych warunkach to masakra. Namawiam zawsze klientów, żeby malować fronty z dwóch stron, bo jednak ładniej wyglądają po otwarciu szafki jak wszystko jest jednakowe.
   Co do metalowego obramowania, to nie bardzo wiem o co chodzi, o jaką powierzchnię pomiędzy płytą a obramowaniem. A almunimium można pomalować tak samo jak płytę – primer, potem farba.

   Dekudeku
   lip 28, 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *