Dlaczego warto stosować primer?

Dlaczego warto stosować primer?

Dlaczego warto stosować primer?

Często się zdarza, że po pomalowaniu mebla, na jego powierzchni pojawiają się brzydkie plamy. Dzieje się tak na surowym drewnie (sosnowym, dębowym, mahoniowym), ponieważ  garbniki znajdujące się w drewnie wchodzą w reakcje z wilgocią znajdującą się w farbach wodnych. Podobnie może zdarzyć się w przypadku drewna używanego i materiałów drewnopochodnych stosowanych do produkcji mebli (płyty pilśniowe, wiórowe, MDF itp.) – w reakcje z wilgocią wchodzą zastosowane kiedyś bejce. I w jednym i w drugim przypadku na powierzchni mogą pojawić się plamy. I to jest pierwszy powód, dla którego warto zastosować primer. Drugim jest wzmocnienie podłoża, zwiększenie przyczepności farby oraz mniejsze zużycie farby. Docenimy to malując powierzchnie bardzo gładkie, nawet śliskie, np. plastik, szkło, płytki ceramiczne.

Dlaczego podkład Autentico
Podkłady Autentico to produkty wodne, bezpieczne dla środowiska (zawierają dopuszczalną ilość lotnych związków organicznych), o znikomym zapachu. Litrowa puszka wystarczy na pokrycie od 8 do 10 metrów kwadratowych, w zależności od rodzaju powierzchni.

Autentico Primer to podkład w kolorze białym, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.
Litrowa puszka kosztuje 120 zł.

Autentico Undercoat to podkład w kolorze szarym, który polecany jest pod tak trudne kolory jak żółcie i czerwienie. Dzięki szaremu kolorowi łatwiej jest pokryć powierzchnię, bez prześwitów podłoża. Do stosowania wewnątrz. Litrowa puszka kosztuje 120 zł.

Jak stosować?
Najlepiej nanosić dwie cienkie warstwy pędzlem lub wałeczkiem. Czas schnięcia pomiędzy warstwami wynosi około 4 godzin. Narzędzia można umyć ciepłą wodą.

Zastosowanie primera to dodatkowy wysiłek przy malowaniu mebli, ale warto go zrobić. Unikniemy niespodzianek w postaci plam, a farba będzie lepiej przylegała do powierzchni.

KUPISZ TUTAJ:
https://dekudeku.pl/kategoria-produktu/preparaty/