Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie

Malowanie z farbą podkładową jest łatwe i szybkie. Dlaczego? Było o tym w  poprzednim WPISIE. Teraz chcę Wam pokazać jak to wygląda w praktyce.
Krzesło miało być pomalowane czerwoną farbą akrylową. Malowałam już kiedyś  tą farbą i tym kolorem krzesło z ozdobnym oparciem. Pod spód dałam biały primer i nie pamiętam ile warstw farby czerwonej, ale było tego sporo. Tym razem jako pierwszą warstwę nałożyłam primer w kolorze szarym. Utworzył na powierzchni szczelną i trochę chropowatą warstwę. Może nie tyle chropowatą, co raczej niezbyt gładką. Producent pisze, żeby dać dwie warstwy podkładu, ale ponieważ nie widziałam żadnych prześwitów, zaczęłam malować czerwoną farbą.
Pierwsza warstwa dała prawie pełne krycie – widać to na filmiku. A czerwony kolor jest wredny, lubi robić prześwity i czasami trzeba naprawdę się natrudzić, żeby było pełne pokrycie. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (i odczekaniu przez wskazany przez producenta czas) pomalowałam drugi raz i było po robocie.
Z tego co wiem, już wkrótce będzie można kupić farby podkładowe w kilku kolorach. Wtedy będzie można łatwo dopasować kolor podkładu do koloru farby.

video

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *