Media kreatywne

To produkty do postarzania, ozdabiania oraz uzyskiwania różnych ciekawych efektów dekoracyjnych.

Crackle Glaze

Jednoskładnikowy preparat  do tworzenia spękań pomiędzy warstwami farby kredowej.
Sposób użycia: Na pierwszą warstwę suchej farby kredowej Autentico Vintage, nałożyć cienką warstwę preparatu. Po wyschnięciu, pomalować powierzchnię drugą warstwą farby – farba zacznie pękać, tworząc efektowną siatkę uwidaczniającą kolor pod spodem.
Pojemność: 250 ml
KUPISZ TUTAJ

Klej do decoupage’u

Preparat do decoupage’u, zaprojektowany specjalnie do pracy z farbą kredową. Służy do przyklejania serwetek oraz do zabezpieczania powierzchni. Wykończenie matowe lub w połysku.
Pojemność: 250 ml
KUPISZ TUTAJ

Pianka Terrapieno

pianka do szablonów

Pianka strukturalna do stosowania z szablonami. Tworzy piękne efekty w szczególności na meblach, drzwiach i ścianach, ale może być również używana na lustrach oraz szkle. Można ją pofarbować dodając około 10% farby kredowej Autentico Vintage.
Sposób użycia: Przymocuj szablon przyklejając go do podłoża taśmą lub specjalnym klejem. Nałóż Terrapieno małą szpachelką tak, by wypełnić szablon i wygładź całość. Uważaj by nie naciskać zbyt mocno, by pasta nie wcisnęła się pod podstawę szablonu. Nie czekając do wyschnięcia pasty odklej szablon. Staraj się unikać przesuwania szablonu na boki, ponieważ może to spowodować roztarcie się wzoru. Umyj szablon wodą. W przypadku roztarcia wzoru, możesz delikatnie poprawić piankę palcem lub szmatką zanim wyschnie. Jeśli chcesz by Twój wzór był całkowicie gładki możesz go lekko wyszlifować po wyschnięciu lub zastosować jeszcze jedną warstwę pianki na obszarach, z których nie jesteś zadowolony. Na końcu możesz zabezpieczyć całość woskiem lub impregnatem.
Pojemność: 480 ml
KUPISZ TUTAJ

Transfer Medium

Preparat do transferowania wydruku laserowego na powierzchnię malowaną farbą kredową. Dowolny wydruk na zwykłym papierze można w krótkim czasie trwale przenieść na malowany mebel lub dekorację.
Sposób użycia: posmarować powierzchnię suchej farby preparatem Art Medium, przyłożyć wydruk i docisnąć, aby nie tworzyły się pęcherzyki powietrza. Po 15 – 45 minutach przycisnąć do papieru lekko wilgotną gąbkę, następnie ostrożnie usunąć kartkę, a resztki papieru delikatnie zrolować zwilżonym w wodzie palcem. Powierzchnię trzeba zabezpieczyć cienką warstwą bezbarwnego wosku lub preparatem Autentico Sealer. (Uwaga: napis lub niektóre wzory wydrukować w lustrzanym odbiciu).
Pojemność: 250 ml

Proszek Sea Salt Fizz

saltwash warszawa

Sea Salt Fizz to proszek zawierający naturalną sól morską, który po zmieszaniu z dowolnym rodzajem farby, nadaje malowanej powierzchni efekt erozji spowodowanej działaniem słońca i morskiego powietrza.  Można go aplikować na drewno, płyty, metal, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne i inne materiały. Jest idealnym materiałem do postarzania ścian, mebli i innych elementów wyposażenia, zarówno we  wnętrzach, jak i na zewnątrz.
Sposób użycia: Do wybranej objętości farby Vintage dodaj 10-30%  proszku Sea Salt Fizz. Nie dodawaj zbyt dużo, aby uniknąć grudek. Po chwili mikstura zacznie syczeć, zaczną tworzyć się „kratery”. Nałóż masę na dekorowaną powierzchnię. Możesz to zrobić pędzlem tepując. Warstwa może, a nawet powinna być nierówna, z wystającymi „dziobami”. Zostaw do częściowego wyschnięcia. Kiedy preparat trochę podeschnie, wygładź powierzchnię pędzlem. Po wyschnięciu pomaluj powierzchnię innym kolorem, zostaw do wyschnięcia, a następnie przetrzyj papierem ściernym.
Instrukcję krok po kroku jak postępować z Sea Salt Fizz znajdziesz TUTAJ
Bezpieczeństwo: Sea Salt Fizz zawiera 25-30% kwasu cytrynowego, który może być lekko drażniący, szczególnie w kontakcie z oczami. Dlatego zalecamy noszenie okularów ochronnych i rękawic podczas pracy z Sea Salt Fizz.
Pojemność: 250 ml
KUPISZ TUTAJ

Glaze

farba kredowa Warszawa, odnawianie mebli Warszawa

To medium wydłużające czas schnięcia farby Autentico Vintage i pozwalające na uzyskanie imitacji betonu, marmuru, słojów drewna i wielu innych plastycznych efektów na twoich meblach i ścianach. Dzięki zmieszaniu preparatu Autentico Glaze z farbą kredową Autentico Vintage powstaje półprzezroczysty laserunek w wybranym kolorze, o czasie schnięcia pozwalającym na tworzenie dekoracyjnych efektów na większości powierzchni.
Sposób użycia: Zmieszaj Autentico Glaze z farbą w wybranym kolorze w proporcji 10:1 (10 porcji preparatu na 1 porcję farby) i stwórz barwną patynę dodatkowo uszczelniającą powierzchnię farby. Pomaluj meble farbą Autentico Velvet lub Vintage wg instrukcji, następnie nałóż mieszaninę farby z Autentico Glaze, modeluj i cieniuj aby nadać pracy głębi, a po wyschnięciu zaimpregnuj pracę preparatem Autentico Sealer lub Autentico Varnish. Ta metoda jest odpowiednia do dekorowania ścian nawet w pomieszczeniach, w których wymagana jest wodoodporność (np. łazienki i kuchnie) oraz pozwala trwale patynować i dekoracyjnie malować meble przeznaczone do takich miejsc jak kuchnie i łazienki.
Zabezpieczać woskiem lub impregnatem.
Pojemność: 1 litr
KUPISZ TUTAJ

Efekt patyny - Aged Copper Pigment

efekt patyny, postarzanie, farby kredowe

Aged Copper Pigment to proszki pigmentowe do stosowania razem z farbą, pozwalające uzyskać imitację patynowanej miedzi. Dostępne są  dwie serie Aged Copper – jedna w odcieniu zielonym, a druga w odcieniu niebieskim (turkus). W obu seriach występuje odcień jasny, średni i ciemny. Proszki można stosować oddzielnie lub razem w zależności od pożądanego odcienia, siły i rezultatów. Można je również mieszać ze sobą, tworząc zupełnie nowe odcienie. Mogą być używane z farbami Vintage, Venice lub Metallico. Pigmenty użyte do produkcji tych proszków są bardziej przejrzyste niż inne pigmenty, dlatego proszki postarzanej miedzi są jaśniejsze i bardziej przezroczyste niż na przykład proszki rdzy. Oznacza to, że odcień używanej farby ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy. Proszki najlepiej łączyć z ciemnym kolorem. Niekoniecznie musi to być niebieski odcień w przypadku patyny niebieskiej lub zielony odcień dla patyny zielonkawej. Zielony proszek może np. stać się zbyt zielony wraz z kolorem zielonym, nie uzyskasz również takich samych przesunięć i różnic w odcieniu. Matowy i dyskretny zielony odcień uzyskasz stosując farbę Vintage Black Hills czy Vintage Winter Night, który ma ciemniejszy, bardziej neutralny szaro-zielony odcień. Jeśli chcesz uzupełnić jaśniejszymi odcieniami (nie jest to konieczne), możesz zastosować farbę w kolorach jasnej zieleni lub mięty. Bardzo dobrze sprawdzają się kolory metalu, np. Ancient Copper daje odcień miedzi, Baroque Bronze daje ciemniejszy, lekko zardzewiały wygląd.
Sposób użycia: Dobrą podstawą do pracy jest ciemny podkład, pomaluj więc powierzchnię ciemną farbą (np. Black Hills czy Winter Night) i pozwól jej dokładnie wyschnąć. Malując farbą unikaj wcierania czy wałkowania po farbie, ponieważ ślady po pociągnięciach pędzla sprawiają, że powierzchnia wygląda nienaturalnie (na pomalowaną zamiast prawdziwej). Nie musi być też idealnie gładka, niewielka struktura może dać dodatkowe wrażenie patyny. Następnie pomaluj powierzchnię innym kolorem farby, możesz też nałożyć lakier czy impregnat. Nie zostawiaj drugiej warstwy farby do całkowitego wyschnięcia, powinna być lepka. Jeśli będzie zbyt mokra, pigment może się rozpuścić i zniknąć w kolorze. Zacznij posypywać powierzchnię wybranym kolorem proszku Aged Copper. Wcieraj go pędzlem, szmatką czy ręką. Na tym etapie nie stosujemy wosku, ponieważ ​​wosk zbyt mocno rozpuszcza pigmenty i wysycha (utwardza ​​się zbyt długo).
Pojemność: 50 ml
KUPISZ TUTAJ

Efekt kamienia Rough Rock

efekt betonu, efekt kamienia, farby kredowe, odnawianie mebli

To proszek umożliwiający uzyskanie efektu szorstkiego kamienia i betonu na dekorowanej powierzchni. Można go stosować na ścianach, meblach, świecznikach, doniczkach i różnych dekoracyjnych przedmiotach.
Sposób użycia: Pomaluj powierzchnię Autentico Vintage, najlepiej w kolorze szarym. Pozostaw do wyschnięcia. Wymieszaj jedną część Rough Rock z jedną – dwiema częściami farby Autentico Vintage w odcieniu ciemnoszarym lub czarnym. Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, dodaj trochę wody. Nałóż grubą warstwę na dekorowaną powierzchnię. Możesz wygładzić powierzchnię elastyczną gąbką gdy farba jest półsucha. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Użyj swojej wyobraźni, aby tworzyć łatki o nieregularnym zabarwieniu. Rough Rock zmienia odcień koloru, po całkowitym wyschnięciu staje się jaśniejszy i bardziej nierówny.
Jeśli nałożysz proszek bezpośrednio na mokrą farbę, stanie się wyjątkowo jasny.
W razie potrzeby możesz zabezpieczyć powierzchnię impregnatem lub lakierem.
W przypadku zastosowania wosku powierzchnia ciemnieje, a efekt nieco osłabnie (część efektu powraca po całkowitym wyschnięciu wosku).
Instrukcję krok po kroku jak postępować z proszkiem Rough Rock znajdziesz TUTAJ

Pojemność: 250 ml
KUPISZ TUTAJ

Efekt rdzy Rust in a Jar

efekt rdzy, odnawianie mebli, farba kredowa,

Rust in a Jar to proszki pozwalające uzyskać na dekorowanej powierzchni efekt rdzy. Można je stosować do stylizacji ścian, mebli i różnych przedmiotów. Proszki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: Golden Rust, Dark Rust i Red Rust.
Sposób użycia: Pomaluj powierzchnię przedmiotu farbą Vintage w kolorze Nocturnal. Na mokrą farbę nakładaj pędzlem proszek w wybranym kolorze. Dobrze jest mieszać proszki, aby uzyskać idealny efekt rdzy. Najlepiej zacząć od koloru Golden Rust, następnie Red Rust i Dark Rust. Możesz tapować i przecierać powierzchnię bawełnianą ścierką. Zostaw na kilka godzin do wyschnięcia. Powierzchnię możesz zabezpieczyć lakierem (najlepiej matowym) lub woskiem. Wosk patynujący przyciemni powierzchni i pozwoli uzyskać głębszy efekt.
Pojemność: 50 ml
KUPISZ TUTAJ