Media kreatywne

To produkty do postarzania, ozdabiania oraz uzyskiwania różnych ciekawych efektów dekoracyjnych.

Crackle Glaze

Jednoskładnikowy preparat  do tworzenia spękań pomiędzy warstwami farby kredowej.
Sposób użycia: Na pierwszą warstwę suchej farby kredowej Autentico Vintage, nałożyć cienką warstwę preparatu. Po wyschnięciu, pomalować powierzchnię drugą warstwą farby – farba zacznie pękać, tworząc efektowną siatkę uwidaczniającą kolor pod spodem.
Pojemność: 250 ml
KUP TERAZ

Klej do decoupage’u

Preparat do decoupage’u, zaprojektowany specjalnie do pracy z farbą kredową. Służy do przyklejania serwetek oraz do zabezpieczania powierzchni. Wykończenie matowe lub w połysku.
Pojemność: 250 ml
KUP TERAZ

Pianka Terrapieno

Lekka i szybkoschnąca pianka strukturalna do stosowania z bardzo cienkimi szablonami. Można ją barwić w masie dodając do 10% farby kredowej Autentico Vintage.
Sposób użycia: Przyłożyć szablon do powierzchni mebla, nałożyć piankę i zebrać nadmiar z powierzchni szablonu. Ostrożnie usunąć szablon i poczekać aż pianka wyschnie.
Pojemność: 500 ml
KUP TERAZ

Transfer Medium

Preparat do transferowania wydruku laserowego na powierzchnię malowaną farbą kredową. Dowolny wydruk na zwykłym papierze można w krótkim czasie trwale przenieść na malowany mebel lub dekorację.
Sposób użycia: posmarować powierzchnię suchej farby preparatem Art Medium, przyłożyć wydruk i docisnąć, aby nie tworzyły się pęcherzyki powietrza. Po 15 – 45 minutach przycisnąć do papieru lekko wilgotną gąbkę, następnie ostrożnie usunąć kartkę, a resztki papieru delikatnie zrolować zwilżonym w wodzie palcem. Powierzchnię trzeba zabezpieczyć cienką warstwą bezbarwnego wosku lub preparatem Autentico Sealer. (Uwaga: napis lub niektóre wzory wydrukować w lustrzanym odbiciu).
Pojemność: 250 ml

Proszek Sea Salt Fizz

saltwash warszawa

Sea Salt Fizz to proszek zawierający naturalną sól morską, który po zmieszaniu z dowolnym rodzajem farby, nadaje malowanej powierzchni efekt erozji spowodowanej działaniem słońca i morskiego powietrza.  Można go aplikować na drewno, płyty, metal, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne i inne materiały. Jest idealnym materiałem do postarzania ścian, mebli i innych elementów wyposażenia, zarówno we  wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Środki ostrożności
Sea Salt Fizz zawiera 25-30% kwasu cytrynowego, który może być lekko drażniący, szczególnie w kontakcie z oczami. Dlatego zalecamy noszenie okularów ochronnych i rękawic podczas pracy z Sea Salt Fizz.

Sposób użycia: Do wybranej objętości farby Vintage dodaj 10-30%  proszku Sea Salt Fizz. Nie dodawaj zbyt dużo, aby uniknąć grudek. Zauważysz miksturę zacznij syczeć. Następnie nałóż pędzlem na powierzchnię. Mieszanina będzie nadal musiała w rezultacie z „kraterami do malowania”.
Pojemność: 250 ml
KUP TERAZ