Preparaty

Ułatwiają przygotowanie powierzchni mebli do malowania – są to preparaty do zmywania starych powłok, odtłuszczania, zwiększenia przyczepności farby do podłoża oraz zabezpieczenia przed plamami. Inne służą do końcowego zabezpieczenia powierzchni.

Preparat podkładowy Primer

autentico primer

To wysokiej jakości podkład blokujący wysięki z drewna, plamy spowodowane reakcją garbników z drewna mahoniowego, dębowego, sosnowego i kasztanowca, gdy stykają się z wilgocią. Izoluje głębokie i nieusuwalne plamy z wina, tuszu i podobne. Można go użyć do przygotowania mocno porowatych powierzchni przed malowaniem, a także tych bardzo błyszczących, takich jak płytki szkliwione, plastik i lakiery.
Sposób użycia: Powierzchnia musi być czysta, sucha i stabilna, pozbawiona brudu, tłuszczu lub innego materiału. Błyszczące lub plastikowe powierzchnie, należy wstępnie delikatnie szlifować, aby lekko otworzyć pory oraz poprawić przyczepność. Na powierzchnie metalowe należy używać specjalny podkład, aby zapobiec rdzewieniu. Przed użyciem dobrze wymieszać. Nałożyć dwie cienkie warstwy przy użyciu pędzla lub za pomocą wałka.
Czas schnięcia: 4 godziny między warstwami, chociaż zależy od temperatury i porowatości powierzchni. Nie nakładać w temperaturze poniżej 5ºC.
Wydajność: Od 8 do 10 metrów kwadratowych z litra, w zależności od rodzaju powierzchni i porowatości.
Czyszczenie: usuń nadmiar i resztki z narzędzi, które zostały użyte przed dokładnym czyszczeniem za pomocą ciepłej wody i mydła.
Bezpieczeństwo: Dopuszczalna ilość VOC według UE. Docelowy poziom tego produktu to 30 g / L.
Pojemność: litr
KUPISZ TUTAJ

Bio Strip

Preparat do usuwania farb akrylowych, farb kredowych, wosków i lakierów bezrozpuszczalnikowych. Produkt na bazie wody, wolny od rozpuszczalników i łatwy w użyciu. Usuwa zbędne powłoki z powierzchni takich jak: drewno, PVC, metal, szkło oraz inne. Nie nadaje się do usuwania farb, które nie wytwarzają powłok jak farba wapienna oraz farb ftalowych.
Sposób użycia: Przed użyciem dokładnie wymieszać. Nie rozcieńczać. Powierzchnie, które nie mają być pozbawione powłok oraz takie jak szkło i okna witryn, powinny zostać oklejone taśmą lub folią. Nanieść bezpośrednio pędzlem lub wałkiem, odczekać 30 min, a następnie zeskrobać resztki farby lub wosku lub lakieru. Jeśli to konieczne, należy powtórzyć proces. Po 1 godzinie powierzchnię należy wytrzeć czystą, wilgotną ściereczką.
Wydajność: Pokrywa od 4 do 8 metrów kwadratowych, w zależności od rodzaju powierzchni, porowatości i techniki nakładania.
Czyszczenie narzędzi: Usuń resztki i myj ciepłą wodą z mydłem. Nie wylewaj resztek produktu do kanalizacji.
Bezpieczeństwo: Do pracy z preparatem Bio-Strip załóż okulary ochronne i rękawiczki. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast zmyj ciepłą wodą, utrzymuj powieki otwarte i wezwij lekarza. Nie nakładać w bardzo wilgotnym środowisku poniżej 10 st. C lub powyżej 30 st. C. Produkt nie zawiera rozpuszczalników (VOC).
Pojemność: 500 ml
KUPISZ TUTAJ

Impregnat Sealer

farba kredowa Warszawa, odnawianie mebli Warszawa

Bezwonny i wodorozcieńczalny impregnat do powierzchni malowanych farbą kredową Vintage. Produkt jest bezpieczny dla dzieci, może służyć do impregnowania dziecięcych mebelków i zabawek – posiada certyfikat na zgodność z normą EN71-3 „Bezpieczeństwo Zabawek”. Może być stosowany również jako warstwa podkładowa zwiększająca krycie farby i izolująca delikatne zabrudzenia. Wykończenie: matowe, bezbarwne.
Sposób użycia: Dobrze wymieszać przed użyciem. Dla zaimpregnowania powierzchni na kontakt z wodą należy nałożyć co najmniej dwie warstwy preparatu za pomocą wałka lub pędzla. Nakładać bardzo cienkie warstwy (zbyt grube warstwy impregnatu mogą bielić ciemne kolory farby). Pierwszą warstwę produktu należy rozcieńczyć z wodą, dodając jej około 20%. Drugą warstwę należy rozcieńczyć ok. 10% wody. Dla dodatkowej ochrony powierzchni można nałożyć trzecią warstwę postępując jak przy warstwie drugiej. Ostatnią (trzecią) warstwę można barwić na dowolny kolor dodając farbę Autentico Vintage. W tym celu, do produktu należy dodać 5% farby plus 10% wody. Produkt należy rozcieńczać wodą w osobnym naczyniu.
Czas schnięcia: minimum 1 godzina, druga warstwa po 4 godzinach.
Czyszczenie narzędzi: pędzle, wałki oraz naczynia czyścić wodą z mydłem.
Wydajność: od 8 do 10 metrów kwadratowych z litra, w zależności od rodzaju powierzchni i porowatości.
Bezpieczeństwo: Impregnat Autentico Sealer posiada certyfikat na zgodność z normą EN71-3 „Bezpieczeństwo Zabawek”.
Pojemność: 1 litr
KUPISZ TUTAJ

Omniclean

To wysoko skoncentrowany preparat do dokładnego czyszczenia i odtłuszczania powierzchni przed przystąpieniem do malowania.
Sposób użycia: Rozcieńcz 1 część preparatu Omniclean w 10 częściach wody. Zanurz czystą szmatkę w roztworze i przeciągnij ją przez powierzchnię do czyszczenia, aby usunąć zabrudzenia i tłuszcz. Wypłucz szmatę czystą wodą i przemyj nią powierzchnię. Poczekaj, aż powierzchnia zostanie całkowicie sucha przed malowaniem.
Wydajność: Z 250 ml koncentratu uzyskuje się około 2,75 l rozcieńczonego roztworu. Z 1 l koncentratu uzyskuje się 11 l roztworu.
Bezpieczeństwo: Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Może powodować ciężkie oparzenia skóry i uszkodzenia oczu. Chronić twarz i oczy oraz nosić odzież ochronną i rękawiczki. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. W przypadku połknięcia wypłukać usta. Nie wywoływać wymiotów. W kontakcie ze skórą lub włosami: zdjąć ubranie i umyć skórę wodą. Wdychanie: przenieść się na świeże powietrze i pozostać w wygodnej pozycji. Kontakt z oczami: usuwać szkła kontaktowe, przepłukać oczy wodą przez kilka minut. Uprać ubranie, które miało styczność z koncentratem. Jeśli to konieczne, skonsultuj się z lekarzem.
Pojemność: litr i 250 ml.
KUPISZ TUTAJ