Inne preparaty Autentico

primer Autentico

Podkład Autentico Primer

Preparat podkładowy do stosowania pod farby kredowe Autentico. Zabezpiecza farbę przed zabrudzeniami powstałymi od istniejących plam i wysięków. Izoluje brudzące bejce i inne preparaty którymi został nasączony stary mebel, zwiększa także krycie farby. Nakładać pędzlem lub wałkiem.
Pojemność: 1 litr

KUP TERAZ

Sealer Autentico

Impregnat Autentico Sealer
Bezwonny i wodorozcieńczalny impregnat do powierzchni malowanych farbą kredową Vintage. Nakłada się go pędzlem lub wałkiem, w razie potrzeby można rozcieńczyć. Dla zaimpregnowania powierzchni narażonej na kontakt z wodą należy nałożyć dwie warstwy preparatu. Produkt jest bezpieczny dla dzieci, może służyć do impregnowania dziecięcych mebelków i zabawek – posiada certyfikat na zgodność z normą EN71-3 „Bezpieczeństwo Zabawek”. Może być stosowany również jako warstwa podkładowa zwiększająca krycie farby i izolująca delikatne zabrudzenia.
Pojemność: 1 litr

KUP TERAZ

Transfer Autentico

Transfer Medium
Preparat do transferowania wydruku laserowego na powierzchnię malowaną farbą kredową. Dowolny wydruk na zwykłym papierze można w krótkim czasie trwale przenieść na malowany mebel lub dekorację.
Pojemność: 0,5 litra
Sposób użycia: posmarować powierzchnię suchej farby preparatem Art Medium, przyłożyć wydruk
i docisnąć, aby nie tworzyły się pęcherzyki powietrza. Po 15 – 45 minutach przycisnąć do papieru lekko wilgotną gąbkę, następnie ostrożnie usunąć kartkę, a resztki papieru delikatnie zrolować zwilżonym
w wodzie palcem. Powierzchnię trzeba zabezpieczyć cienką warstwą bezbarwnego wosku lub preparatem Autentico Sealer. (Uwaga: napis lub niektóre wzory wydrukować w lustrzanym odbiciu).

KUP TERAZ

Crackle Glaze
Preparat do tworzenia spękań pomiędzy warstwami farby kredowej Autentico.
Pojemność: 370 ml
Sposób użycia: Na pierwszą warstwę suchej farby kredowej Autentico Vintage, nałożyć cienką warstwę preparatu. Po wyschnięciu, pomalować powierzchnię drugą warstwą farby – farba zacznie pękać, tworząc efektowną siatkę uwidaczniającą kolor pod spodem.

KUP TERAZ

Pianka do szablonów Autentico

Autentico Terrapieno
Lekka i szybkoschnąca pianka strukturalna do stosowania z bardzo cienkimi szablonami. Można ją barwić
w masie dodając do 10% farby kredowej Autentico Vintage.
Pojemność: 480 ml
Sposób użycia: Przyłożyć szablon do powierzchni mebla, nałożyć piankę i zebrać nadmiar z powierzchni szablonu. Ostrożnie usunąć szablon i poczekać aż pianka wyschnie.

KUP TERAZ

Laserunek Autentico Glaze
Ekologiczny preparat wydłużający czas schnięcia farby, aby uzyskać efekty dekoracyjne z farbami kredowymi Autentico Vintage.
Pojemność: 1 litr
Sposób użycia: Do preparatu dodać 10% farby kredowej Vintage w wybranym kolorze, aby uzyskać laserunkową, długo schnącą warstwę. Laserunek można kłaść bezpośrednio na chłonną powierzchnię mebla lub na warstwę farby kredowej. Zabezpieczać woskiem lub impregnatem.

KUP TERAZ

klei i werniks Autentico

Autentico Decoupage Matt
Preparat do decoupage’u, zaprojektowany specjalnie do pracy z farbą kredową. Służy do przyklejania serwetek oraz do zabezpieczania powierzchni. Wykończenie matowe.
Pojemność: 250 ml

KUP TERAZ